השיטה הייחודית שלנו

מהי שיטת הלימוד המקובלת והמוכרת בבתי ספר לשפות?

לימוד קבוצתי/כיתתי/אישי מול מחשב במקום הלימודים שמבוסס על דיבור אך ורק באנגלית כאשר ההיגיון אומר שאדם ששומע וחווה שעה מרוכזת בשפה הנלמדת, ממילא יתחבר וילמד מהר יותר וברור יותר את השפה.

מה הבעיות בשיטה המקובלת?

  1. אחוז הנשירה ממנה גבוה אך בגלל שאלו עסקים פרטיים, המידע לא ממש מופץ ולכן הם יכולים להמשיך ולפעול שיווקית כמעט ללא הפרעות.
  2. השיטה איננה מתחשבת בפרט אלא מתייחסת לכלל. הלימוד מכליל ואיננו נותן יחס אישי לכל אחד (אפשר לשלם יותר ולקבל מורה פרטי ואז מפריעה בעיה 3 להלן).
  3. מי שאיננו בעל כישורים טבעיים לקליטת שפה ו/או לא ממש מכיר את בסיס השפה (שנלמד במריחת זמן מוגזמת בשלבי בית הספר היסודי והתיכון), ימצא עצמו מתקשה להתקדם כי לא יבין את המורה.
  4. השיטה של דיבור אך ורק בשפה הנלמדת מתאימה אם הייתי טס לחו”ל וגר שם במשך זמן רב כדי לתפוס אותה בלית ברירה, אך כאשר רגע אחרי השיעור אני שב ומשוחח בעברית, כל הרעיון מתפספס וייקח הרבה יותר זמן כדי שישפיע עלי ללמוד.

"לימוד שפה הינו הלימוד המורכב ביותר מכיוון שהוא דורש מאיתנו להתרגל מחדש לכללי דיבור ושיח שאיננו תואם כלל וכלל לשפה העברית שכולנו משוחחים בה בטבעיות רבה מילדות"

השיטה של המרכז לאנגלית:

קודם קריאה וכתיבה מבוססים, ורק אחר כך דיבור

שיטת הלימוד של המרכז לאנגלית תוכננה ונבנתה עבור המגזר החרדי שאיננו שולט בבסיס שפת האנגלית, מכיוון שלא למד אותה בבית הספר וגם לא צופה בסרטים באנגלית ואיננו מרבה לשמוע מוזיקה בשפת האנגלית. בגלל זה במרכז לאנגלית מקפידים להתחיל מאותיות ה ABC, צליליהן, כללי קריאה וכתיבה ושימת דגש על הבנת הכללים הבסיסיים בצורה קלה נוחה ויעילה ביותר. רק לאחר מכן כאשר הלומד מבוסס מספיק בכללי הקריאה והכתיבה, עוברים לשים דגש על צורת הדיבור והבנת הדיבור באנגלית. 

בשיטה הזו סיימו מעל ל – 700 לומדים במרכז לאנגלית עד היום בהצלחה. הם למדו אחד על אחד ולא קבוצתי, והצליחו להגיע להישגים בזמן קצר ביותר לעומת בתי הספר האחרים.
לצורך הדוגמה כבר הוכחנו מאות פעמים למאות אנשים כי גם אם הגיעו ללא בסיס שפה כלל, בתוך חמש שעות הגיעו לרמה של קריאה וכתיבה בסיסית באנגלית. ולזה אין תקדים באף בית ספר לשפות בארץ!

מעבר להסבר הפשוט הזה, כל שנותר זה, לבוא ולהתרשם בעצמכם ולהיווכח שהשיטה הזו פשוט עובדת ובעיקר עובדת היטב דווקא והציבור החרדי שאין לו בסיס שפה.